Vävd tapet

434542

VÄVD TAPET, gobelängteknik, troligen Flandern, historisk figurscen i parklandskap, 1600/1700-tal, 285x158 cm

Slitage, skador, lagningar/ kompletteringar, högra sidans bård samt en del av nedre bård senare, senare kanter, fodrad

Mattor/Textilier, Diverse

Rum 4

Vävd tapet

Budhistorik (12 bud)
3012996
19 000
3011485
18 500
3011485
16 000
3011445
10 500
3010532
5 600

Slutpris SEK:
19 000
1 813 EUR, 2 039 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.