Ringar

434515

RINGAR, 2 st., 18 guld, med hematit stämplad Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1957 resp. med 3 fasettslipade stenar stämplad Nordiska Kompaniet, Stockholm 1949, ringstorlekar 19,5 resp.17 mm, RING, underhaltigt guld och silver, svart onyx, markasiter, ringstorlek ca 18 mm

Onyxring saknar de flesta stenar montering med omfattande slitage

Guld/Smycken

Ringar

Budhistorik (10 bud)
3021309
1 300
3021280
3009032
3009032
900
3015867
850

Slutpris SEK:
1 300
124 EUR, 139 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.