Buddha

434484

BUDDHA figur, 1800/1900-tal, Thailand, förgylld brons, höjd ca 12,5 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage

Orientaliskt, Skulptur

Monter 12

Buddha

Budhistorik (21 bud)
3020352
3020350
3020351
3020350
1 700
3020341
1 600

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.