Fiskknivar bordsgafflar ragusked

434481

FISKKNIVAR, 12 st., BORDSGAFFLAR, 11 st., RAGUSKED, DESSERTSKEDAR, 6 st., 5 BESTICK, silver, fiskknivar och gafflar av K. Anderson, Stockholm 1918-31, ragusked silverhalt 12 lod stämplad Lellmann, Tyskland eller Polen 1800-tal, dessertskedar av L. Larsson & Co., Göteborh 1869, 5 övriga bestick, total silvervikt ca 1660 g

Raguskedens blad med slitage, fiskknivar och gafflar med graverat K

Silver

Budhistorik (3 bud)

3022559
3 200
3025589
3022559
2 400

Slutpris SEK:
3 200
326 EUR, 394 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.