Kaffeservis 3 delar silver 1868

434464

KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, stämplar L. Larsson & Co., Göteborg1868, rund bukig, kaffekanna och sockerskål med helslagen fot och rund, graverad kartusch på livet, gräddkannan med 4 bladfötter och sköldformad kartusch på livet, sockerskål och gräddkanna invändigt förgyllda, kaffekannans höjd 24 cm, total vikt ca 1020 g

Silver

Budhistorik (11 bud)
3036652
5 400
3036653
5 400
3036652
5 200
3036626
5 000
3036626
4 600

Slutpris SEK:
5 400
550 EUR, 665 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.