Soffbord empirstil 1800-tal

434310

SOFFBORD, 1900-talets första kvartal, tal, empirestil, skiva i glas, fanér i mahogny, beslag och benavslut förgylld brons, dekor av bl a palmetter, ryggbrickor med genombruten dekor, höjd ca 70, diameter ca 85 cm

Senare glasskiva, smärre slitage

Rum 19

Soffbord empirstil 1800-tal

Budhistorik (19 bud)
3019040
3019038
1 400
3019036
1 300
3019033
3019030

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.