Skåp rokoko

434303

SKÅP, 1700-tal, rokoko, fanérat i valnöt och rot, delvis bronserade beslag, svärtade lister och kulfötter, höjd ca 212, 145x57 cm, nyckel finns att avhämta i Utlämningen

Senare beslag, senare lås, fanérskador, fanérbortfall, sprickor, delvis senare fanér

Rum 2

Skåp rokoko

Budhistorik (16 bud)
3018506
8 200
3016340
8 000
3018505
7 800
3016340
7 600
3018504
7 400

Slutpris SEK:
8 200
826 EUR, 938 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.