Wilhelm Kåge

434288

WILHELM KÅGE (1889-1960): (3) Dans samt porträtt, 1910-20-tal, 1 signerad samt daterad 1918 och numrerad 10/40, 2 osignerade, linoleumsnitt på papper, bladmått ca 43x35-41x34,5 cm; oramade

Hanteringsveck

Wilhelm Kåge

Budhistorik (5 bud)
3018879
500
3019262
500
3018879
3017855
3007085

Slutpris SEK:
500
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer