Vas kopp askar fat i porslin

434242

VAS, KOPP med fat, ASKAR med lock, FAT på fot, 5 dlr, porslin, Kina, 18/1900-tal, varierande dekor av figurscener och blommor i emaljfärger, vasens höjd ca 17 cm

Koppen med spricka, nagg

Orientaliskt, Porslin

Vas kopp askar fat i porslin

Budhistorik (52 bud)
3019436
13 000
3019133
12 500
3018956
12 000
3018956
11 500
3018604
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 245 EUR, 1 463 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.