Vaser i par Kina

434238

VASER, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, delvis glasrerade, dekor av blommor och fåglar i underglasyrblått, höjd ca 18 cm

Slitage, missfärgningar

Orientaliskt, Porslin

Vaser i par Kina

Budhistorik (7 bud)
3016632
3019130
3016632
950
3018677
900
3016632

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.