Skål Kina

434222

SKÅL, oval veckad form, 1900-talets första hälft, Kina, stämplad i botten, figural dekor med muffelfärger, höjd ca 6,5 samt längd 17 cm

Orientaliskt, Porslin

Skål Kina

Budhistorik (9 bud)
3016576
700
3013948
650
3016575
600
3013948
550
3016574
500

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.