Sven Åke Risfjäll samekniv

434175

SVEN ÅKE RISFJÄLL, samekniv, signerad med monogram samt daterad -94 på slidan, skaft i renhorn, slida i graverat renhorn och läder, längd ca 22 cm

Etnografica

Monter 4

Sven Åke Risfjäll samekniv

Budhistorik (24 bud)
3019581
1 700
3018189
1 600
3017865
3018188
1 400
3017865
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.