Tallrikar Kina famille verte

434164

TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, 1700-talets första hälft, famille verte, dekor i spegeln av cirkel med flodlandskap, brättet med lotusblommor samt sjöväxter i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 22,5 cm

Nagg samt sprickor

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar Kina famille verte

Budhistorik (31 bud)
3019050
3018675
2 800
3019049
2 600
3018675
2 400
3019048

Slutpris SEK:
286 EUR, 322 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.