Dosor och figuriner i porslin

434144

DOSOR, 4 st, varav den blå i emalj, FAT, Meissen, CIGARETTSTÄLL, metallställning, Victoris Carlsbad Austria, FIGURINER, 2 st, porslin, 18/1900-tal, figurinernas höjd ca 10-11 cm

Emaljdosan med sprickor, övriga med slitage

Keramik/Porslin

Dosor och figuriner i porslin

Budhistorik (8 bud)
3018058
700
3018703
650
3018058
550
3011552
500
3013988
450

Slutpris SEK:
700
68 EUR, 77 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.