Intarsia bokhylla 1930-tal

434120

ERIK MATTSON, sannolikt, sideboard, Mjölby intarsia 1930-tal, mahogny, tre lådor samt två dörrar, pyramidformade ben, höjd 77, 200x30 cm

Bruksslitage, mindre skador

Möbler, Design

Rum 5

Intarsia bokhylla 1930-tal

Budhistorik (19 bud)
3017306
5 800
3017305
5 600
3017304
5 400
3017301
5 200
3017300
4 600

Slutpris SEK:
5 800
Utropspris SEK:
7 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer