Vas Kina

434115

VAS, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i emaljfärger av blommor och skrivtecken, höjd ca 44 cm

Mynning med ifyllda nagg, botten med stjärnsprickor, smärre glasyrslitage

Orientaliskt, Porslin

Rum 7

Vas Kina

Budhistorik (4 bud)

3015611
450
3012640
3012230
3005503

Slutpris SEK:
450
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer