Vas Kina

434115

VAS, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i emaljfärger av blommor och skrivtecken, höjd ca 44 cm

Mynning med ifyllda nagg, botten med stjärnsprickor, smärre glasyrslitage

Orientaliskt, Porslin

Rum 7

Vas Kina

Budhistorik (4 bud)

3015611
450
3012640
3012230
3005503

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 48 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.