Birger Ekman salongsbord "världsdelarna"

434110

BIRGER EKMAN, Mjölby intarsia, salongsbord, 1940-tal, "världsdelarna", fanérat i olika träslag, skulpterat underrede i björk, höjd 63, diameter 100 cm, bordsskiva i glas

Smärre fanerskador

Möbler, Övriga möbler, Design

Rum 3

Birger Ekman salongsbord

Budhistorik (13 bud)
3016733
1 700
3015954
1 600
3015282
3015281
1 400
3015280
1 300

Slutpris SEK:
1 700
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer