Birger Ekman salongsbord "världsdelarna"

434110

BIRGER EKMAN, Mjölby intarsia, salongsbord, 1940-tal, "världsdelarna", fanérat i olika träslag, skulpterat underrede i björk, höjd 63, diameter 100 cm, bordsskiva i glas

Smärre fanerskador

Möbler, Övriga möbler, Design

Rum 3

Birger Ekman salongsbord

Budhistorik (13 bud)
3016733
1 700
3015954
1 600
3015282
3015281
1 400
3015280
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.