Stolar senempire

434095

STOLAR, 4 st, senempire, massiv mahogny med svarvade framben och stoppade, skinnklädda sitsar, 1800-talets andra hälft, höjd ca 83, sitthöjd 46 cm

Bruksslitage, delvis renoverade, senare skinnklädsel

Hylla 10

Stolar senempire

Budhistorik (39 bud)
3017840
13 000
3017757
12 500
3017496
12 000
3017719
11 500
3017496
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 240 EUR, 1 395 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.