Skrivbord samt karmstol

434089

SKRIVBORD, bonad björk med 2 lådhurtsar med lådor bakom dörrar, 3 lådor i sargen, hjul under hurtsarna, 1900-talets första hälft, höjd ca 77, 162 x 88 cm, samt KARMSTOL, bonad ek med senare skinnklädsel, h ca 91, sitthöjd ca 50 cm

Bruksslitage, delvis renoverat, nycklar saknas

Rum 5

Skrivbord samt karmstol

Budhistorik (2 bud)

3017724
3009121

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer