Skrivbord nyrokoko

434073

SKRIVBORD, nyrokoko, mahogny/pyramidmahogny, 2 lådor i sargen, skivan med skinninläggning, 1800/1900-tal, höjd ca 75, 121 x 74 cm

Bruksslitage, senare renoverat, nyare skinn, nycklar saknas

Möbler, Möbler

Rum 6

Skrivbord nyrokoko

Budhistorik (20 bud)
3017486
1 600
3017325
3017485
3017325
1 300
3017483

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer