De Wit gravyr Noaks ark ca 1660

434057

NOAKS ARK. DE WIT, FREDRIK (förläggare). Graverad plansch, sent 1600-tal, text under bild "Typus baptismi & servatae ecclesiae". Mått 400x510 mm.
Föreställande Noaks ark.

Lagningar, bl.a. mittveck, fläckar, smärre skador

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Grafik

Fack 25

Budhistorik (6 bud)
3020785
3017403
750
3017402
650
3017401
550
3014451

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.