Garnityr Frankrike

434039

BORDSPENDYL, TAZZOR, 1 par, Frankrike, 1800-talets andra hälft, patinerad och delvis förgylld metall, urtavla med emaljerade romerska siffror, dekor av egyptisernade polykromt bemålade keramikplattor, uret märkt La Roussy Arcades A Toulouse, höjd ca 43 resp 22 cm, pendel finns

Bordsuret med lös fot, bordsurets bakstycke med spricka, nyckel saknas

Klockor/Ur, Diverse

Rum 7

Garnityr Frankrike

Budhistorik (15 bud)
3016897
1 600
3017210
3016897
1 400
3017209
1 300
3016897
900

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer