Garnityr Frankrike

434039

BORDSPENDYL, TAZZOR, 1 par, Frankrike, 1800-talets andra hälft, patinerad och delvis förgylld metall, urtavla med emaljerade romerska siffror, dekor av egyptisernade polykromt bemålade keramikplattor, uret märkt La Roussy Arcades A Toulouse, höjd ca 43 resp 22 cm, pendel finns

Bordsuret med lös fot, bordsurets bakstycke med spricka, nyckel saknas

Klockor/Ur, Diverse

Rum 7

Garnityr Frankrike

Budhistorik (15 bud)
3016897
1 600
3017210
3016897
1 400
3017209
1 300
3016897
900

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.