Lockurna Kina

434028

LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal, balusterformad, dekor av sångfåglar vid pion, kalligrafi i emaljfärger, järnoxid samt kalligrafi, höjd ca 41 cm

Mynningsnagg, spricka samt lock med nagg

Orientaliskt, Porslin

Rum 7, Hylla 9

Lockurna Kina

Budhistorik (5 bud)
3017239
500
3017061
450
3017023
3016361
3012957

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.