Lockurna Kina

434028

LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal, balusterformad, dekor av sångfåglar vid pion, kalligrafi i emaljfärger, järnoxid samt kalligrafi, höjd ca 41 cm

Mynningsnagg, spricka samt lock med nagg

Orientaliskt, Porslin

Rum 7, Hylla 9

Lockurna Kina

Budhistorik (5 bud)
3017239
500
3017061
450
3017023
3016361
3012957

Slutpris SEK:
500
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer