Kaffeservis Empire

433991

KAFFESERVIS, 7 dlr., porslin, Frankrike, 1800-talets början, empire, stiliserad blomsterdekor i gredelin, detaljer i guld, bestående av: kaffekanna samt 6 kaffekoppar med fat, diameter ca 6-13 cm

Slitage, smärre nagg, kaffekannans hänkel lagad

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Kaffeservis Empire

Budhistorik (21 bud)
3017334
2 600
3017330
2 400
3017323
3017328
3017323
1 900

Slutpris SEK:
2 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer