Salsskåp i rokoko

433984

SALSSKÅP, 1700-talets mitt, Stockholmsarbete i rokoko, valnöt samt valnötsrot, beslag och fothylsor i mässing, 4 lådor, överstycke med hyllinrening, skedhylla samt 3 lådor, konturerat krön med avsatser för dekoration, höjd ca 225, 157x59 cm

Sprickor, fanerlagningar

Ändringar/tillägg
Nycklar finns att avhämta vid utlämningen, skall vara 1700-tal Stockholmsarbete i rokoko

Möbler, Skåp, byråer

Salsskåp i rokoko

Budhistorik (16 bud)
3017367
22 000
3014323
21 000
3014420
21 000
3014323
20 000
3014214
18 000

Slutpris SEK:
22 000
2 220 EUR, 2 636 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.