Salsskåp i rokoko

433984

SALSSKÅP, 1700-talets mitt, Stockholmsarbete i rokoko, valnöt samt valnötsrot, beslag och fothylsor i mässing, 4 lådor, överstycke med hyllinrening, skedhylla samt 3 lådor, konturerat krön med avsatser för dekoration, höjd ca 225, 157x59 cm

Sprickor, fanerlagningar

Ändringar/tillägg
Nycklar finns att avhämta vid utlämningen, skall vara 1700-tal Stockholmsarbete i rokoko

Möbler, Skåp, byråer

Salsskåp i rokoko

Budhistorik (16 bud)
3017367
22 000
3014323
21 000
3014420
21 000
3014323
20 000
3014214
18 000

Slutpris SEK:
22 000
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer