Frederick Lund tuschteckning

433913

FREDERICK CHRISTIAN LUND (Danmark, 1826-1901), motiv med prästbarn och höna, tusch på papper, signerad och daterad F C Lund october 1872, 28,5x19,5 cm

Något gulnad samt beskuren

Konst, Äldre måleri

Rum 1

Frederick Lund tuschteckning

Budhistorik

2017-01-19 kl 20:57
Slutpris SEK:
0
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer