Snusdosor silver

433903

SNUSDOSOR, 5 st., silver, 1800/1900-tal, rektangulära och ovala med fällock, rundade hörn, delvis invändigt förgyllda, daterade 1808, 1815, 1854, 1908, 1920, längd 7, 7,5, 8,5, 9, 9,5 cm, total vikt ca 400 g

Bruksslitage, gravyr

Silver

Rum 5

Snusdosor silver

Budhistorik (18 bud)
3017052
3016900
3017031
3016900
1 700
3013747
1 600

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer