Snusdosor silver

433903

SNUSDOSOR, 5 st., silver, 1800/1900-tal, rektangulära och ovala med fällock, rundade hörn, delvis invändigt förgyllda, daterade 1808, 1815, 1854, 1908, 1920, längd 7, 7,5, 8,5, 9, 9,5 cm, total vikt ca 400 g

Bruksslitage, gravyr

Silver

Rum 5

Snusdosor silver

Budhistorik (18 bud)
3017052
3016900
3017031
3016900
1 700
3013747
1 600

Slutpris SEK:
210 EUR, 236 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.