Snusdosor silver 1800-talets sista del

433897

SNUSDOSOR, 4 st., silver, 1800-tal, rektangulära med fällock, rundade hörn, invändigt förgyllda, daterade 1859, 1860, 1861, 1871, längd 6,5, 8,5, 8, 9,5 cm, total vikt ca 350 g

Bruksslitage, gravyr bla "Wermdö"

Silver

Budhistorik (11 bud)
3016915
1 800
3013748
1 700
3016468
1 600
3013748
3013056

Slutpris SEK:
1 800
183 EUR, 222 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.