Bordsur Bulle Clock

433844

BORDSUR, " Bulle Clock", 1900-talets början, batteridrivet verk i mässing, urtavla med arabiska siffror, träsockel, glaskupa, total höjd ca 46 cm

Glakupan ej original, bruksslitage

Klockor/Ur

Rum 18

Bordsur Bulle Clock

Budhistorik (23 bud)
3015669
1 700
3011657
1 600
3004481
3011656
3004481
1 400

Slutpris SEK:
1 700
175 EUR, 209 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.