Bordsur Bulle Clock

433844

BORDSUR, " Bulle Clock", 1900-talets början, batteridrivet verk i mässing, urtavla med arabiska siffror, träsockel, glaskupa, total höjd ca 46 cm

Glakupan ej original, bruksslitage

Klockor/Ur

Rum 18

Bordsur Bulle Clock

Budhistorik (23 bud)
3015669
1 700
3011657
1 600
3004481
3011656
3004481
1 400

Slutpris SEK:
1 700
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer