Halda fickur 18K guld år 1900

433843

HALDA, fickur, 18K guld, år 1900, plexiglas, manuellt uppdrag, boett signerad HH C (Karlskrona) X6, serienr. 6342, kaliber A, diameter 50 mm, vikt 89 g

Verket går vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen. Bucklor. Gravyr på innerboett.

Klockor/Ur

Kundcenter

Halda fickur 18K guld år 1900

Budhistorik (9 bud)
3026862
9 400
3028403
9 200
3026862
9 000
3028402
8 800
3026862
8 600

Slutpris SEK:
9 400
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer