Bordslampa fransk empirestil

433824

BORDSLAMPA, 1800-talets andra hälft, fransk empirestil, förgylld och patinerad brons, ombyggd från tidigare oljelampa, höjd inkl skärm ca 82 cm

Belysning, Bordslampor, Metall

Rum 19

Bordslampa fransk empirestil

Budhistorik (5 bud)
3015667
8 000
3015288
7 800
3006562
5 800
3006550
5 000
3004476
4 800

Slutpris SEK:
8 000
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer