Bordslampa fransk empirestil

433824

BORDSLAMPA, 1800-talets andra hälft, fransk empirestil, förgylld och patinerad brons, ombyggd från tidigare oljelampa, höjd inkl skärm ca 82 cm

Belysning, Bordslampor, Metall

Rum 19

Bordslampa fransk empirestil

Budhistorik (5 bud)
3015667
8 000
3015288
7 800
3006562
5 800
3006550
5 000
3004476
4 800

Slutpris SEK:
8 000
815 EUR, 986 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.