Klassisk kista allmoge

433813

KISTA, 1800-tal, märkt IJD?, daterad 1840, välvt lock, blått imitationsmåleri med polykrom dekor av drapering och blomsterslingor, invändig med delvis senare bemålning, inredd med läddika, beslag av smide, invändigt lock med målad devis, höjd ca 73, 135x66 cm, nyckel finns

Slitage, nyckelskylt medföljer

Ändringar/tillägg
Nyckelskylt och nyckel finns att hämta i Utlämningen

Möbler, Övriga möbler, Allmoge

Rum 19

Klassisk kista allmoge

Budhistorik (7 bud)
3009174
550
3008674
500
3009158
500
3008674
450
3008767

Slutpris SEK:
550
52 EUR, 59 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.