Klassiskt skrivbord i senbarock

433804

SKRIVBORD, 1700-tal, senbarock, fanerad med olika träslag bl.a. alrot, rak form, skiva med uppsats och lådor, två hurtsar med lådor samt mittskåp, svarvade fötter, delvis förgyllda beslag, höjd med uppsats ca 95, 118x57 cm, nyckel finns

Slitage, renoverad, kompletterad med senare fötter, dragknoppar på uppsatsen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 19

Budhistorik (21 bud)
3008891
26 000
3016145
26 000
3008891
25 000
3016136
25 000
3008891
24 000

Slutpris SEK:
26 000
2 623 EUR, 3 115 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.