Klassisk soffa i rokoko

433784

TRÅGSOFFA, rokoko, 1700-tal, skuren dekor av rocailler, volutformade ben, klädd med domestik, längd ca 220, sitthöjd ca 42 cm

Tråget troligtvis senare, slitage, senare bemålning

Möbler, Soffor

Rum 19

Klassisk soffa i rokoko

Budhistorik (6 bud)
3010292
12 000
3009592
7 200
3004806
6 200
3004553
6 000
3004108

Slutpris SEK:
12 000
1 211 EUR, 1 438 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.