Matta Marianne Richter

433783

MARIANNE RICHTER, "Granen", matta, AB Märta Måås-Fjetterström, komponerad 1949, gobelängteknik, signerad MR AB MMF, ca 216x153 cm

slitage

Mattor/Textilier, Design

Geijersgatan 14, Göteborg

Matta Marianne Richter

Budhistorik (20 bud)
3015417
17 000
3014691
16 500
3013751
16 000
3014690
16 000
3013751
15 500

Slutpris SEK:
17 000
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 250 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer