Bestick silver 1800-tal

433736

MATKNIVAR, 8 st., silver, monogramgravyr, otydliga stämplar, 1800-talets början, blad i rostfritt stål, längd ca 24,5 cm

Proveniens: Wij Säteri, Norra Mälardalen

Slitage, senare blad

Silver, Silverbestick

Bestick silver  1800-tal

Budhistorik (8 bud)
3013313
1 800
3002872
1 700
3011347
1 700
3002872
1 600
3011346

Slutpris SEK:
1 800
164 EUR, 189 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.