Bestick Snäckmodell

433735

BESTICK, 8 dlr, silver, snäckmodell, Carl Petter Lampa, Gustaf Möllenborg, ägarstämpel, bestående av: 2 förrättsgafflar, 6 förrättsskedar, längd ca 18,5-19 cm, total vikt ca 450 g

Proveniens: Wij Säteri, Norra Mälardalen

Slitage, gravyr, monogramgravyr "W"

Silver, Silverbestick

Monter 15

Bestick Snäckmodell

Budhistorik (8 bud)
3002967
1 900
3014048
1 800
3002967
1 700
3014047
1 600
3002967

Slutpris SEK:
1 900
186 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.