Skålar 1 par silver "Koppar-Lisa" Andersson

433720

LISA ANDERSSON (1906-1997): silver, 2+1 bägare, ciselerad dekor, ena bägaren med kulfötter, kontrollstämplar samt B10, H10 resp G10 (1970/80-tal), höjd ca 10 cm, totalvikt ca 310 cm

Smärre slitage

Silver

Skålar 1 par silver

Budhistorik (9 bud)
3014138
1 400
3004274
1 300
3004274
3013743
3004274

Slutpris SEK:
1 400
137 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.