Skålar 1 par silver "Koppar-Lisa" Andersson

433720

LISA ANDERSSON (1906-1997): silver, 2+1 bägare, ciselerad dekor, ena bägaren med kulfötter, kontrollstämplar samt B10, H10 resp G10 (1970/80-tal), höjd ca 10 cm, totalvikt ca 310 cm

Smärre slitage

Silver

Skålar 1 par silver

Budhistorik (9 bud)
3014138
1 400
3004274
1 300
3004274
3013743
3004274

Slutpris SEK:
1 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer