Spegelram empire

433681

SPEGELRAM, 1800-talets första hälft, empire, förgylld samt bronserad, krönet med dekor av gueridon med fruktkorg samt parställda sfinxer i lunett, ramen med äggstav, avslut med palmett samt maskaroner, höjd ca 84 cm

Omfattande skador, bortfall, avslag, delvis renoverad

Ändringar/tillägg
Dekordel finns att avhämta vid utlämningen

Diverse, Hem

Rum 13

Spegelram empire

Budhistorik (17 bud)
3013963
3013961
1 900
3013887
1 800
3013679
1 700
3013838
1 700

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer