Spegelram empire

433681

SPEGELRAM, 1800-talets första hälft, empire, förgylld samt bronserad, krönet med dekor av gueridon med fruktkorg samt parställda sfinxer i lunett, ramen med äggstav, avslut med palmett samt maskaroner, höjd ca 84 cm

Omfattande skador, bortfall, avslag, delvis renoverad

Ändringar/tillägg
Dekordel finns att avhämta vid utlämningen

Diverse, Hem

Rum 13

Spegelram empire

Budhistorik (17 bud)
3013963
3013961
1 900
3013887
1 800
3013679
1 700
3013838
1 700

Slutpris SEK:
195 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.