Grötskål tenn

433676

GRÖTSKÅL, tenn, Nils Eric Justelius, Eksjö, 1841, med hänklar, diameter ca 23 cm, höjd ca 18 cm

Bristningar, lagningar, slitage

Metall

Monter 16

Grötskål tenn

Budhistorik (11 bud)
3013981
3013987
750
3013981
700
3013962
650
3012972
600

Slutpris SEK:
78 EUR, 91 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.