Helmer Osslund oljemålning

433609

HELMER OSSLUND (1866-1938):
Norrländskt landskap, signerad Helm. Osslund, olja på duk fäst på pannå, 21,5 x 30,5 cm

Konst, Äldre måleri

Kundcenter

Helmer Osslund oljemålning

Budhistorik (6 bud)
3014261
12 000
3013860
11 500
3013855
11 000
3009533
3003950

Slutpris SEK:
12 000
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer