Imari samt underglasyrblått

433562

SKÅL, BOJAN, TALLRIKAR, ASSIETTER, 8 dlr., porslin, Kina samt Japan, 17/1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått samt järnoxid, diameter ca 11-22 cm

Skålen med lagningar, en tallrik med spricka, assietterna med sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 16

Imari samt underglasyrblått

Budhistorik (26 bud)
3013452
1 900
3013297
1 800
3013238
1 700
3012963
1 600
3012894

Slutpris SEK:
1 900
186 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.