Bordslampa Qianlong

433556

BORDSLAMPA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, spår av förgyllning, monterad på träplatta, totalhöjd ca 29 cm

Ursprungligen tedosa, skärmen med skador

Orientaliskt, Porslin, Belysning, Bordslampor

Monter 15

Bordslampa Qianlong

Budhistorik (41 bud)
3013736
6 200
3013733
6 000
3013735
6 000
3013733
5 800
3013734
5 600

Slutpris SEK:
6 200
624 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.