Skålar med hänklar Ryssland och Finland

433545

SKÅLAR med hänklar, 2 st., silver, Ryssland 1853, resp Finland 1923, fällbara hänklar, längd 15-27 cm, vikt ca 680 g

Slitage, bucklor, ryska skålen med bristning/skador

Silver, Övriga silverföremål

Budhistorik (12 bud)
3011457
3 400
3011679
3 400
3011457
3 200
3011293
3011293
2 800

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.