Evald Nielsen hummergafflar 6 st silver

433535

EVALD NIELSEN (1879-1958), hummergafflar, 6 st, silver, jugend, design. No 16, längd ca 18,5 cm, dekor av stiliserade blommor, vikt ca 228 g

Mindre repor, monogramgravyr

Silver, Silverbestick

Monter 12

Budhistorik (7 bud)
3005311
2 600
3005612
2 400
3005311
3002908
3002908
1 400

Slutpris SEK:
2 600
254 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.