Skål

433517

MINDRE SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av lotusslingor i emaljfärger, underglasyrblått, järnoxid samt guld, med Guangxus sex karaktärers märke, diameter ca 10,5 cm, höjd ca 5 cm

Smärre nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Skål

Budhistorik (12 bud)
3012003
850
3011827
3012002
750
3011827
700
3011725
650

Slutpris SEK:
850
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer