Skål

433517

MINDRE SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av lotusslingor i emaljfärger, underglasyrblått, järnoxid samt guld, med Guangxus sex karaktärers märke, diameter ca 10,5 cm, höjd ca 5 cm

Smärre nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Skål

Budhistorik (12 bud)
3012003
850
3011827
3012002
750
3011827
700
3011725
650

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 102 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.