Terrin samt skål

433507

TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), imari, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter 19 cm, höjd ca 20 cm

Nagg, locket med lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Terrin samt skål

Budhistorik (7 bud)
3011722
600
3011834
550
3011722
500
3011832
450
3011722

Slutpris SEK:
600
54 EUR, 59 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.