Porslinsfigurin

433500

FIGURIN, porslin, 1900-talets första hälft, i form av kvinna med negligé, botten med Augustus Rexliknande märke, höjd ca 17 cm

Nagg

Keramik/Porslin

Porslinsfigurin

Budhistorik (19 bud)
3011460
1 600
3012514
1 600
3011460
3011250
1 400
3004003
1 300

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer