fartygsporträtt

433472

FARTYGSPORTRÄTT, (1900-tal) Motiv från Cadiz, signerad och daterad E. Bergman 1906, med dedikation "Till styrman E. Dreifaldt Minne af gemensam tjänst 1904-1906", akvarell, 19x31 cm

Konst, Äldre måleri, Nautica/Technica

Fack 29

fartygsporträtt

Budhistorik (13 bud)
3011894
900
3011959
850
3011894
3011958
750
3011894
700

Slutpris SEK:
900
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer