Georg Jensen halsband hänge silver och emalj

433465

GEORG JENSEN, halsband, hänge, silver, emalj, hjärtformat hänge, modell nr. 44, hängets höjd ca 38,5 mm, halsband "Daisy", förgyllt silver, hängets höjd ca 50 mm, kedjans längd ca 62 cm, totalvikt ca 36,9 g

Bruksslitage, repor, emaljskada på halsband

Guld/Smycken, Övriga smycken, Design

Monter 20

Budhistorik (7 bud)
3014979
600
3014977
550
3014932
500
3014930
450
3013255

Slutpris SEK:
600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer